AVRUPALI ÖĞRETMENLER DEPREM MÜZESİNDE

basla
AVRUPALI ÖĞRETMENLER DEPREM MÜZESİNDE

AVRUPALI ÖĞRETMENLER DEPREM MÜZESİNDE

Topraklarının yarıya yakını birinci derece deprem bölgesi olan ve bu gerçeği fark ettirerek, ortak bir deprem kültürü oluşturmak gayretiyle, İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi ”yurt içinden olduğu kadar yurt dışından gelen misafirlerinin de büyük ilgisini çekiyor. Bu kapsamda Erasmus STEM+A projesi ile beş farklı ülkeden gelerek şehrimizde bazı çalışmalarda bulunan öğretmenler deprem müzesine hayran kaldılar.

Pek çok ülkenin toplam nüfusunu aşan, genç ve dinamik nüfusumuzu daha iyi yetiştirebilmek, öğrencilerimize 21. yüzyıl becerilerini kazandırmak ve ezberci eğitimi bir kenara bırakarak, öğrenci merkezli, aktif bir öğrenmenin olduğu ortamlar sağlamak, temeli üzerine kurulan bu proje kapsamında, iş birliği halinde bulunduğumuz beş farklı ülkeden toplam 15 öğretmeni müzemizde ağırladık. Macaristan, İtalya, İspanya, Polonya ve Bulgaristan’dan gelen öğretmenlere, müze rehberi eşliğinde adım adım müzemiz gezdirildi. Her bir bölüme ayrı ayrı hayran kalan öğretmenler bol bol fotoğraf çekerek bu anları ölümsüzleştirdiler.

Misafirlerini ağırlamaya başladığı günden bu yana binlerce misafir tarafından ziyaret edilen, verilen bilgiler, bünyesinde barındırdığı görsel resimler, deprem gerçeğini fark ettiren her bir adımı ile Avrupa’da ki benzerleriyle yarışır durumda olduğunu bir kez daha kanıtlayan “Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi” yurt içi ve yurt dışından konuklarını ağırlamaya devam edecek.

Yorumlar

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Sende Yorum Yap

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.