UMKE (ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİBİ) 17 AĞUSTOS DEPREM ANMA VE FARKINDALIK MÜZESİNİ ÇOK BEĞENDİ.

basla
UMKE (ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİBİ)   17 AĞUSTOS DEPREM ANMA VE FARKINDALIK MÜZESİNİ ÇOK BEĞENDİ.

UMKE (ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİBİ) 17 AĞUSTOS DEPREM ANMA VE FARKINDALIK MÜZESİNİ ÇOK BEĞENDİ.

24-28 Eylül 2018 tarihlerinde İlimiz İl Sağlık müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen UMKE temel eğitim ve 14.Bölge kampı etkinliğine katılan; 55 kişilik, Kocaeli, Sakarya ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü personelleri, “17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi ”ni ziyaret etti.

27.09.2018 Perşembe günü gerçekleşen müze turundan oldukça etkilenen UMKE ekiblerine, Müze rehberleri eşliğinde, adım adım “Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi gezdirildi. Her adımda “Aktif ve Dinamik Yerküre” gerçeğini fark eden, simülasyon odasında depremi bir kez daha yaşayan UMKE ekibleri, ülkemizin deprem gerçeğiyle bir kez daha karşılaştı.

Ortak bir deprem kültürü oluşturmak, deprem konusunda bir farkındalık yaratmak için İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi ”yoğun olarak ziyaretçilerini ağırlamaya ve ülkemizin deprem gerçeğini fark ettirmeye devam edecek.

Sizlerde Aktif ve Yerkürenin sesini duymak ve deprem gerçeğini öğrenmek istiyorsanız, Geleceğe sağlam temeller atmak istiyorsanız, arayın bu deneyim için planlama yapalım. 0 262 329 29 00  

UMKE  Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti, Sağlık Bakanlığına bağlı olarak görev yapan, aralarında doktor, hemşire, AABT, ATT, Anestezi, Teknikeri, Mühendis ve VHKİ gibi personellerin bulunduğu; kaza ve afetlerde ilk tıbbi müdahaleyi ve diğer ekiplerden farklı olarak birçok tıbbi müdahaleyi, kaza yerinde yapabilen, doğal afetlerde hayat kurtaran “Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi”nin adıdır.

Yorumlar

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Sende Yorum Yap

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.